Urodziny to zawsze taki czas refleksji. Postanowiłam dzisiaj zebrać 13 życiowych rad na 27 urodziny. Jak ten czas leci!

1. NIE RÓB W ŻYCIU NIC, NA CO NIE MASZ OCHOTY

Nie idź na studia, które Cię nie interesują. Nie podejmuj pracy, tylko dlatego, że każdy w Twoich otoczeniu JAKĄŚ pracę ma. Nie bądź jakiś. Rób tylko to, co sprawia Ci przyjemność.

2. OTACZAJ SIĘ INSPIRUJĄCYMI LUDŹMI

Nic mnie tak nie motywuje do pracy, jak inspirujące, przedsiębiorcze kobiety – rakiety. Ciesz się z małych sukcesów, rozwijaj się, pracuj z uśmiechem.

3. PERFEKCJONIZM JEST PRZEREKLAMOWANY

Nie katuj się za małe potknięcia. Wyciągaj lekcje z każdej porażki. Nie myśl za każdym razem, że mogło być lepiej. Jestem pewna, że zrobiłeś to najlepiej, jak umiałeś.

4. BÓJ SIĘ I DZIAŁAJ

W moim przypadku trochę to trwało, ale w wieku 26 lat zdecydowałam się zacząć prowadzić swój biznes. Jeżeli masz pomysł, nie czekaj, działaj! Im szybciej zaczniesz, tym szybciej będziesz mógł poklepać się po plecach i powiedzieć: “ten pomysł był super!”.

5. UCZ SIĘ I ROZWIJAJ

Nieustannie powinniśmy uczyć się nowych rzeczy. Poznawać tajniki nowego programu, uczyć się języków, strategii, technologii. W dzisiejszych czasach mamy dostęp do wszystkiego na wyciągnięcie ręki – platformy kursowe, e-booki, webinary. Czego chcieć więcej? A czy Ty pamiętasz, kiedy nauczyłeś się czegoś nowego?

6. NIE ZAWSZE MUSISZ MIEĆ PLAN

Tak, ja wiem. Listy TO DO, planowanie do przodu, realizacja celów. Nie mówię, że to błędne myślenie, natomiast pozwólmy sobie czasem na odrobinę spontaniczności. Osobiście czuję niemała obawę przed niezaplanowanymi czynnościami, niespodziankami, natomiast ćwiczę! Radość i endorfiny, które wydzielają się po są nie do opisania.

7. PIENIĄDZE SĄ WAŻNE.

Pieniądze – temat tabu. Odkąd zaczęłam śledzić biznesy online, jestem pod wrażeniem ile jest cudownych, przedsiębiorczych kobiet. Takich, które zarabiają naprawdę duże pieniądze. I dlaczego nie mają się tym chwalić? Według mnie to niesamowite osiągnięcie. Mogą być niezależne, kreatywne, pozwolić sobie na wakacje na drugim końcu świata. Wkładają w to mnóstwo energii i większość swojego życia. Trzymam kciuki za znalezienie w swoim życiu czegoś, co będzie dla Was pasją i jednocześnie będzie dla Was zarabiać.

8. PODRÓŻUJ

Odwiedzaj wymarzone miejsca, podróżuj, odkrywaj. Parę krajów odwiedziłam, natomiast żałuję, że nie było tego więcej. Jeżdżę, latam coraz dalej. W tym roku wybieram się do…USA! Zobaczymy czy będzie to mój “American Dream”.

9. NIE BÓJ SIĘ PORAŻEK

To żaden wstyd. To znak, że należy zrobić krok do tyłu i zastanowić się, co poszło nie tak. To moment, w którym uczymy się najwięcej i wyciągamy wnioski.

10. DOCENIAJ SUKCESY

Kiedyś pisałam o “syndromie oszusta”. O matko, ile osób się ze mną zgodziło, że idealnie mogą się w ten problem wpisać. Nie masz szczęścia, nie urodziłeś się pod szczęśliwą gwiazdą ani nie był to znak od Boga. Wszystko, co osiągnąłeś to tylko Twoja ciężka praca. Przyznaj, że jesteś zajebisty.

11. LUDZIE SĄ RÓŻNI, ALE NIE MA GORSZYCH CZY LEPSZYCH

Niezależnie od tego czy dziergasz szaliczki na drutach, jeździsz na wieś łowić ryby czy liczyć kury, masz inny kolor skóry czy więcej ciałka w okolicach kostek – dopóki jesteś dobrym człowiekiem i pomagasz innym – nie ma to żadnego znaczenia.

12. NAUCZ SIĘ MÓWIĆ “NIE”

Myślę, że jestem w końcu w miejscu, w którym potrafię mówić NIE. Zajęło mi to jakieś…20 lat. To bardzo trudna sztuka. Nie pozwólmy wejść sobie na głowę, nie godźmy się na nic, na co nie mamy ochoty. Bądź pomocny, ale nic na siłę.

13. DOCENIAJ I BĄDŹ WDZIĘCZNY

Nie bój się komplementów. Przyjmuj je z uśmiechem. To moment, w którym dziękuję Wam bardzo za wszystkie urodzinowe życzenia i prezenty! Przesyłam buziaki do wszystkich. 

Zgadzacie się z którymś z moich urodzinowych punktów? Dajcie znać na Instagramie pod najnowszym zdjęciem!

pozdrawiam, natalia